• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 78
МИА09:47 07 декември 2017 ● Прочитано 1262

Шест екипи од пионерско-младинската школа на Вардар ќе учествуваат на турнирот „Пиринскиот куп“ во Сандански, Бугарија.

Бобан Бабунски од вардаровата академија за бугарските медиуми го потврди учеството на турнирот во Сандански.

Покрај домашните екипи од Бугарија и Вардар, на турнирот ќе учествуваат и екипи од Романија, Грција, Србија, Хрватска и Словенија.

Ова ќе биде добра можност за силни меѓународни натпревари на подмладокот на македонскиот шампион.

„Пиринскиот куп“ започнува во Сандански на 7 февруари и ќе трае две недели. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Домаќините кон крајот на првото полувреме имаа две посериозни шанси, а Манчестер јунајтед воглавно се бранеше.

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година најдобар европски тим во историјата

Поранешниот бек на Милано се осврна и на промените во кошарката денес.

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Фелипе во 79. минута со гол од слободен удар го израмни резултатот на конечни 1:1 и го спаси Вардар од пораз.

Норвешка го освои златото во брзо лизгање

Бронзата ја освоија Холанѓаните по победата во малото финале над Нов Зеланд.

Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (ВИДЕО)

Со оцена од 82,92 бодови го собори светскиот рекорд кој десет минути претходно го постави нејзината сонародничка Јевгенија Медведева (81,61).

НАЈЧИТАНИ