• 17 декември 2017
  • Вести денес: 27
Плусинфо09:58 07 декември 2017 ● Прочитано 1178

Дејан Недев 6 дан, ќе учествува на Меѓународниот ЈКА карате семинар од 8 до 10 декември 2017 во Париз, Франција.

Семинарот ќе го води Сенсеи Тетсуја Нака 7 дан, повеќекратен шампион на Јапонија во кумите и ката. Сенсеи Нака во моментов важи за еден од најдобрите карате инструктори во светот 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Куманово и го нанесе вториот пораз на Блокотехна

Претходно, Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот против Карпош Соколи, а Фени Индустри го совлада Шкупи со 83-79

Работнички ја оствари десеттата победа

Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот од 10.коло против подмладениот тим на Карпош Соколи.

Слаб настап на македонските пливачи на ЕП во кратки базени

Девојките завршија на последното место во своите трки, додека Ангеловски зад себе остави само двајца противници.

Пораз на македонските кадети од Романија

Во првиот дел избраниците на селекторот Брестовац играа одлично во двата правца, а како резултат на таквата игра беше и предноста од два гола.

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

НАЈЧИТАНИ