• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 75
МИА10:36 07 декември 2017 ● Прочитано 1166

Продажбата на автомобили во Германија, најголемиот европски пазар, во 2018 година се очекува да се намали за два отсто во споредба со оваа година на околу 3,4 милиони, изјави претседателот на Германската асоцијација на автомобилската индустрија.

Германските производители на автомобили очекуваат пад на продажбата на нови возила во следните 12 месеци, во контекст на поинтензивните напори кои ги вложуваат во пренасочување на бизнисот со возила на електричен погон. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Агенцијата за медиуми најмногу пари ќе потроши за плати

АВМУ покажала солидно ниво на транспарентност, но треба да си ја заврши и стратегијата за развој на аудиовизуелната дејност.

Тевдовски: Се зајакнува транспарентноста и контролата на јавните набавки

Согласно европските правила и практика, новиот закон нуди можност покрај цената во предметот на набавката да се вреднува и квалитетот.

Вработените во „Еурокомпозит“ го блокираа патот Прилеп-Градско

Инсистираат да им бидат исполнети барањата за исплата на две плати за да почнат да работат и да чекаат шест месеци, како што е договорено со Владата.

Македонски Телеком ја зголеми нето добивка

На пазарот на мобилната телефонија, компанијата има удел од 48,6 отсто, а базата на претплатници на крајот од минатата година изнесувал 1.203.000.

АЕК ќе потроши 5 милиони денари повеќе за плати на вработените

Најмногу пари Агенцијата ќе потроши за кулата во Водно, но дали таа воопшто ќе се гради, треба да каже Владата.

НАЈЧИТАНИ