• 17 декември 2017
  • Вести денес: 27
МИА10:49 07 декември 2017 ● Прочитано 2123

Американка пронашла добитно ливче од Лотарија на Вирџинија од половина милион долари, во ранецот на својот сопруг.

Роса Ибара од Тексас раскажала како таа и сопругот отишле во Вирџинија за тој да работи на градилиште. Tаа земала да го чисти ранецот на својот маж, кога пронашла ливче и видела дека се работи за добитнa комбинација. 

Ливчето го покажала на сопругот, кој рекол дека му го дал пријател и дека го ставил во ранец откако го изгребал, мислејќи дека е шега.

Излегло дека не е шега и сега Ибара ќе добијат над 500.000 долари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Компанијата „Пепси“ стана првиот купувач кој нарача електрични камиони „Тесла Семи“

Како што е соопштено, познатиот американски прозводител на безалкохолни пијалаци ќе набави 100 такви возила.

Невобичаен обид за спречување судир помеѓу Палестинците и израелските сили

Жената, снимена од новинар на „Раша тудеј“, се обидува да ги вразуми спротиставените страни.

Драматично спасување од пожар на Кинез кој виси на 23. кат во зграда (ВИДЕО)

За среќа пожарникарите го спасуваат човекот кој неколку минути виси на прозоревот од својот стан.

Канадскиот милијардер Бари Шерман и неговата сопруга пронајдени мртви

Канадската полиција соопшти дека случајот се испитува како сомнителен.

Прво македонско маслиново масло од грчки маслинки

Раде Петровски 25 години раководи со софтверска, а 11- со градежна компанија. Од неодамна е на чело и на првата македонска фабрика за маслиново масло

НАЈЧИТАНИ