• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 76
Плусинфо11:25 07 декември 2017 ● Прочитано 5389

Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на облекување.

Сè досега се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената, но се чини дека не можела да му одолее на црвениот мини фустан.

Војвотката од Кембриџ е стилски пример на многу Британки, а нејзиното влијание ги преминува границите и на Обединетото Кралство. Откако некој капут, фустан или чанта ќе ги облече Кејт, во рок од неколку часа се распродадени во продавниците.

Сега Кејт, која е бремена со третото дете, го облекла волнениот мини фустан, со карнери на ракавите, кој го носи потписот на британската модна марка „Гоут“.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

Се реактивира „Рок фест“

Годинава фестивалот е во организација на „Баги комуникации“ и ќе се одржи на 27, 28 и 29 април, во концертната сала на МКЦ во Скопје.

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

НАЈЧИТАНИ