• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо12:12 07 декември 2017 ● Прочитано 10877

Горан Трајановски е избран за неизвршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на друштвото.

Во одборот на Телеком влегоа и Сашо Велески,неизвршен член, Мирослав Вуиќ исто така неизвршен член, потоа Замир Мемети кој е неизвршен независен член на одборот и Дивна Јовковска - Ефтимоска за независен неизвршен член на Одборот на директори на Друштвото.  

Владата уште пред два месеци достави предлог за нивно именување. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Бугарија амбициозно „граби“ струја од сонцето

Иако источниот сосед сега има 60 пати повеќе фотоволтаици од Македонија, се гради нов гигантски соларен парк, а на покривите никнат соларни панели.

За проблемот со брашното ќе разговараат македонскиот и српскиот министер за земјоделство

Премиерот не очекува и зголемување на цената на лебот поради проблемите со кои се соочуваат мелничарите.

АПСУРДИ Власта се токми да ги осакати спортските обложувалници, ама и буџетот!

Измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри ќе предизвика масовни отпуштања во обложувалниците и пад на буџетските приходи.

Заев го посети тројцата браќа Вејселови, произвеле седум тони тутун ВИДЕО

Тутунот е тежок за производство, велат Вејселови, од расадување, берење, нижење до калапење во него учествува од најмалиот до највозрасниот член.

Струмички гимназијалци се наградени за идеи за „Коридорот 8“

Тие учествуваа со свои проекти како да функционра ова значајна комуникациска врска меѓу Македонија и Бугарија во иднина.

НАЈЧИТАНИ