• 17 декември 2017
  • Вести денес: 26
МИА13:54 07 декември 2017 ● Прочитано 1346

Светската автомобилистичка федерација го објави распоредот на трките за сезоната 2018. Ќе се возат 21 трка.

Се враќа Гран-при на Франција по десетгодишна пауза, а шампионатот по традиција почнува во Мелбурн.

Програма за Ф1 шампионатот сезона 2018:

25 март - Мелбурн, Австралија
8 април - Сахир, Бахреин
15 април - Шангај, Кина
29 април - Баку, Азербејџан
13 мај - Барселона, Шпанија
27 мај - Монте Карло, Монако
10 јуни - Монтреал, Канада
24 јуни - Пол Рикард, Франција
1 јули - Спилберг, Австрија
8 јули - Силверстоун, Велика Британија
22 јули - Хокенхајм, Германија
29 јули - Хунгароринг, Унгарија
26 август - Спа, Белгија
2 септември - Монца, Италија
16 септември - Марина бег, Сингапур
30 септември - Сочи, Русија
7 октомври - Сузука, Јапонија
21 октомври - Остин, Тексас
28 октомври - Мексико Сити, Мексико
11 ноември - Интерлагос, Бразил
25 ноември - Јас Марина, ОАЕ.

Бранител на трофејот ќе биде Луис Хамилтон 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Куманово и го нанесе вториот пораз на Блокотехна

Претходно, Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот против Карпош Соколи, а Фени Индустри го совлада Шкупи со 83-79

Работнички ја оствари десеттата победа

Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот од 10.коло против подмладениот тим на Карпош Соколи.

Слаб настап на македонските пливачи на ЕП во кратки базени

Девојките завршија на последното место во своите трки, додека Ангеловски зад себе остави само двајца противници.

Пораз на македонските кадети од Романија

Во првиот дел избраниците на селекторот Брестовац играа одлично во двата правца, а како резултат на таквата игра беше и предноста од два гола.

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

НАЈЧИТАНИ