• 17 декември 2017
  • Вести денес: 26
Плусинфо14:16 07 декември 2017 ● Прочитано 1301

Есенскиот дел од првенството официјално заврши со одигрувањето на 18.коло од Првата лига, но Работнички има уште еден предизвик, одигрувањето на одложениот натпревар против Вардар, закажан за 13 декември.

Тренерот Горан Станковски бара напорна работа од неговите играчи со цел подготвени да го очекаат дуелот со шампионот.

- Вардар не држи на готовс. Максимално сериозно му приоѓаме на овој првенствен меч. Тоа е можност да го зголемиме бодовното салдо, иако не очекува тежок дуел против актуелниот шампион. Работиме напорно, се подготвуваме за последната есенска обврска, а потоа ќе ги сумираме резултатите од есенскиот дел, и ќе заминеме на одмор, се до почетокот на зимските подготовки - вели шефот на стручниот штаб, Горан Станковски.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Куманово и го нанесе вториот пораз на Блокотехна

Претходно, Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот против Карпош Соколи, а Фени Индустри го совлада Шкупи со 83-79

Работнички ја оствари десеттата победа

Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот од 10.коло против подмладениот тим на Карпош Соколи.

Слаб настап на македонските пливачи на ЕП во кратки базени

Девојките завршија на последното место во своите трки, додека Ангеловски зад себе остави само двајца противници.

Пораз на македонските кадети од Романија

Во првиот дел избраниците на селекторот Брестовац играа одлично во двата правца, а како резултат на таквата игра беше и предноста од два гола.

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

НАЈЧИТАНИ