• 17 декември 2017
  • Вести денес: 26
Плусинфо14:53 07 декември 2017 ● Прочитано 1624

Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија.

- Ако одиграме лошо првенство сите треба да се повлечеме. Не е можно останување ако се случи такво нешто - изјави Меси.

Тој минатата година по поразот на пенали во финалето на Копа Америка од Чиле решил да се повлече од тимот поради бројните критики од јавноста упатени на негова адреса, но подоцна се премисли.

Меси и другите играчи од репрезентацијата следната година во Русија ќе се обидат да направи чекор напред во однос на последниот Мундијал, кога го загубија финалето од Германија по продолженија 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Куманово и го нанесе вториот пораз на Блокотехна

Претходно, Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот против Карпош Соколи, а Фени Индустри го совлада Шкупи со 83-79

Работнички ја оствари десеттата победа

Работнички забележа убедлив триумф со 99-31 во дуелот од 10.коло против подмладениот тим на Карпош Соколи.

Слаб настап на македонските пливачи на ЕП во кратки базени

Девојките завршија на последното место во своите трки, додека Ангеловски зад себе остави само двајца противници.

Пораз на македонските кадети од Романија

Во првиот дел избраниците на селекторот Брестовац играа одлично во двата правца, а како резултат на таквата игра беше и предноста од два гола.

Соколов: Партизан има слаби точки кои треба да ги искористиме

МЗТ Скопје Аеродром, попладнево гостува во Белград кај Партизан во меч од 12.коло на регионалната АБА лига.

НАЈЧИТАНИ