• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 106
Плусинфо11:32 08 јануари 2018 ● Прочитано 8273

Автомобил марка Ауди со скопски регистрации, во сопственост на 45-годишен скопјанец, од засега непознати причини бил опожарен рано изутрината во близина на Трговскиот центар Лептокарија во скопски Карпош.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 03.15 часот на улицата Никола Русински во Скопје.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Загадувањето ја запре обновата на Партизанска

Улицата изгледа лошо и нерамно, по должина на коловозот се познаваат три ленти како што е нанесуван асфалтот.

За Водици со изменет сообраќаен режим

Посебен сообраќаен режим на неколку сообраќајници во центарот на Скопје, како и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен утре.

Сто и педесет се пријавени за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Спуштањето на крстот во водите на Вардар ќе биде утре напладне од мостот кај хотелот „Холидеј ин“.

Општина Карпош потпиша Меморандум за соработка со „Лајонс клуб“

Со Меморандумот се предвидуваат многубројни активности, проекти и заеднички настани, чија примарна цел е подобрување на условите за живот во Карпош.

Пријавени 44 кандидати за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Спуштањето на крстот во водите на Вардар на 19 јануари ќе почне во 12 часот од мостот кај хотелот „Холидеј ин“ и ќе го изврши поглаварот на МПЦ.

НАЈЧИТАНИ