• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо19:47 10 јануари 2018 ● Прочитано 8092

Новата општествено ангажирана песна на Ѓорѓе Балашевиќ, „Дно дна“ ја вознемири јавноста во Србија веднаш штом беше објавена.

Кантавторот од Нови Сад одлучи да ги замени љубовните стихови со критика за која многумина мислат дека е упатена кон сегашната влада на Србија.

Балашевиќ пее за „смрадот од фармите кој е пуштен во парламент“, дека „откад је света, века и нас, највеќе протуве приграбе власт“.
Тој всушност пее за политиканството, односно за тоа дека „скупштински хлеб без мотике спада у наркотике“.

Неговата ќерка, Беба Балашевиќ на Твитер објави дека оваа песна е забранета на повеќето радио станици во Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ