• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо21:54 10 јануари 2018 ● Прочитано 5929

Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати жестоки и вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонијата на доделувањето на наградата на Националниот одбор за рецензија на филмови во Њујорк.

Де Ниро го нарече Трамп идиот и будала.

– Тој ебен идиот е претседател. Император на нови алишта. Човекот е ебен идиот - рече Де Ниро по што во рок од 60 секунди Трамп го нарече „куче“, „свиња“, „измамник“ и „човек што не знае што зборува“.

Актерот на претседателските избори во 2016 година во САД застана зад кандидатурата на Хилари Клинтон и отворено го критикуваше Трамп. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ