• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
МИА14:15 11 јануари 2018 ● Прочитано 4211

На насловната страница на германското издание на „Плејбој“ првпат се најде трансроден модел, јави Би-Би-Си.

Џулиана Фарфала (21) ќе се појави со разголени гради, во согласност со традицијата на тоа еротско списание. Се работи за трансроден модел којшто веќе е познат по своите настапи во реални шоуа.

Главниот уредник на списанието, Флориан Боитин вели дека Фарфала е прекрасен пример во борбата за право на одредување на својот идентитет. Тој натаму додава и дека овој потег е во согласност со традицијата на починатиот основач на „Плејбој“, Хју Хефнер.

Американскиот „Плејбој“ лани прв го скрши мразот објавувајќи фотографии од трансроден модел.

Фарфала е роден како Паскал Радермахер, во граду Брајсгау во југозападна Германија. Вели дека уште во раното детство се чувствувал/-а како да е во туѓо тело. Операцијата за промена на полот ја направил/-а на свои 16 години.

На својот Инстаграм, моделот објави дека е супер-горда поради списанието.

Францускиот модел Инес Рау лани стана првата трансродна „Плејбој“ зајачица. 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ