• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо14:43 11 јануари 2018 ● Прочитано 4909

Пејачот Рики Мартин веќе се венчал со своето момче Џван Џозеф, но допрва ќе прават свадбена церемонија.

- Дадовме завети и се заколнавме на сè и ги потпишавме сите документи што беа потребно, предбрачни договори. Јас сум сопругот. Ќе правиме спектакуларна забава за неколку месеци, ќе бидете известени - изјавил Рики Мартин за медиумите.

Мартин, кој има 46 години, својата врска со Џозеф ја потврди во 2016 година, а подоцна истата година се свршија. Пејачот ја објави веста во шоуто на Елен Деџенерис.

- Јас се свршив. Се потам - рече тогаш Мартин, раскажувајќи дека бил нервозен кога го запросувал својот партнер и дека му биле потребни 30 минути да сфати дека Џозеф рекол „да“.

Пејачот исто така е татко на деветгодишните близнаци Матео и Валентино.

- Моите деца ме прашуваат во врска со тоа да се имаат двајца татковци и јас им велам дека ние сме модерно семејство. Ова е прекрасно чувство на слобода - неодамна рече Мартин.

Рики Мартин и Џван Џозеф ветуваат спектакуларна свадбена церемонија, најавувајќи дека нивните гости може да очекуваат тридневна забава. Сè уште не откриваат каде точно ќе се одвива настанот, иако имаат некои желби.

- Ќе има тридневно славење - вечера, проба, забава и сè по ред. Ќе биде тоа еден голем настан. Сакам нешто навистина масивно. Сакам да се венчаме во Порторико. Тоа сигурно ќе се случи, бидејќи сум оттаму, а тој е од Шведска, а некои негови роднини се од Сирија, така што ќе направиме нешто интернационално. Ќе видиме што ќе се случи – посочи Мартин неодамна.

Иако го држел оптимизмот, Рики сфатил и дека организацијата на венчална прослава, нешто според неговата замисла, и не е баш толку едноставно да се организира. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ