• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо14:52 11 јануари 2018 ● Прочитано 4336

Жена во алкохолизирана состојба се качи на бина во текот на концерт во Лас Вегас на канадската пејачка Селин Дион и почна да се трие од неа. Пејачката најрелаксирано се справи со ситуацијата.

На видеоснимка на Јутјуб може да се види како пијаната жена ѝ приоѓа на пејачката и ја става ногата врз неа.

Дион го задржува телохранителот што сака да ја тргне жената од бината и потоа ѝ се обраќа:

- Драго ми е што дојдовте овде вечерва. Драго ми е што ми пријдовте близу.

Селин се обидува да ја смири жената, која продолжува да ѝ се приближува и да се трие од неа.

На крајот двете се прегрнуваат, по што пејачката ѝ вели „те сакам“ и ја испраќа жената да се симне од бината.

Селин Дион, забележа „Хафингтон пост“, се справи со пијана жена со моќта на љубовта. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ