• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо13:14 12 јануари 2018 ● Прочитано 5185

Еден од најславните француски актери, Ален Делон, вели дека од овој свет ќе отиде без жалење, во интервју објавено во посебен број на францускиот магазин „Пари мaч“, посветен на неговата 60 години долга кариера.

– Животот веќе не ми носи којзнае што. Сè доживеав, видов сè. Но, најмногу од сè затоа што ја мразам оваа епоха, ми се повраќа од неа – објаснил 82-годишниот актер на крајот од интервјуто насловено „Јас, Делон: интервју на неговиот живот“.

Тој додал дека има луѓе што ги мрази, дека смета дека сè е лажно, искривено, дека нема веќе почитување, никој веќе не дава збор.

- Само парите се важни. Цел ден слушаме за злосторства. Знам дека ќе го напуштам овој свет без жалење – рекол Делон.

Речиси сите се мртви, додал актерот, кому пред неколку месеци му почина поранешната партнерка Миреј Дарк, актерка што со него го делеше животот во 70-тите.

Тој напоменал и дека „доцни“ снимањето на неговиот „последен филм“ во кој би требало да глуми со Жулиет Бинош, а би сакал и за последен пат да застане на театарските штици.

Како француски актер Ален Делон ја има освоено наградата Цезар за најдобар актер. Се појавува на филм во 1957 година и брзо станува еден од најатрактивните млади француски актери. Првата позабележителна улога ја имаше во криминалистичкиот филм „Во зенит на сонцето“, во режија на Рене Клемен.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

НАЈЧИТАНИ