• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:19 12 јануари 2018 ● Прочитано 5859

Ѕвездата од „Топ ган“ и „Невозможна мисија“ работи на филм за Чарлс Менсон, на Квентин Тарантино, со наслов „Хелтер скелтер“, а според последните извештаи, тој би требало да го глуми озлогласениот убиец Чарлс Менсон.

Информацијата дека Круз ќе го глуми Менсон е на „Тајмс сквер хроникалс“. Инаку, „Хелтер скелтер“ е контроверзна песна на „Битлси“, за која Менсон своевремено тврдел дека ја слушал додека ги изведувал своите ритуали и која ја споменувал кога зборувал за апокалиптична војна како последица на расните тензии меѓу црните и белите луѓе.

Се шпекулира и дека Тарантино во филмот ги сака и Леонардо Дикаприо и Бред Пит, а за улогата на Шерон Тејт дека би ја ангажирал Маргот Роби. Таа изјавила дека би убила да работи со Тарантино, но дека засега нема ништо официјално во врска со ангажманот.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Путин за Богојавление се капеше во ледена вода (ВИДЕО)

На температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, Путин скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

Хари и Меган го направија третиот обичај пред венчавката

Хари и Меган се ракуваа со цела низа добронамерници, кои мавтаа со знамиња и ги фотографираа со своите телефони.

Пеле заврши во болница

„Над Пеле се направени неколку тестови кои покажуваа сериозен замор“, соопштија од Асоцијацијата за состојбата на фдбалерот.

Брижит Бардо: Лицемерни и смешни се обвинувањата за сексуални напади

Таа истакна дека никогаш не била жртва на сексуално малтретирање, иако беше секс симбол во 50-тите и 60-тите години на минатиот век.

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

Венди е поранешна сопруга на Руперт Мердок, сопственикот на „Њуз корп“, а со Иванка се спријателила пред повеќе од 12 години, кога станале сосетки.

НАЈЧИТАНИ