• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 105
Плусинфо14:47 12 јануари 2018 ● Прочитано 2821

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно е на насловната страна на весникот „Тајм“. Трамп е прикажан како вика, а неговата коса е претворена во пламен, а насловот е „Година прва“.

Насловната страна на „Тајм“ се совпаѓа со излегувањето на книгата „Оган и бес: Во Белата куќа на Трамп“, во која авторот Мајкл Волф пишува за низа контроверзни работи кои предизвикаа бура во јавноста.

Актуелната насловна страница е продолжување на претходните насловни на „Тајм“ на кои се гледа лицето на Трамп како се топи со наслов „Meltdown“ и „Total meltdown“ (игра на зборови melting - топи), во смисла на „распад“ и „целосен распад“.

Њујоршкото списание „Тајм“ е еден од најугледните во светот, а е формиран во 1923 година.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Харадинај алудира за странска вмешаност во убиството на Ивановиќ

Харадинај го осуди убиството на Ивановиќ и побара ова злосторство да не се користи за разни политички цели.

Отворена американската Амбасада во Лондон, вредна една милијарда долари

Со бројни полициски сили, дипломатскиот персонал пристигна во новите простории во југозападниот дел на Лондон.

Ердоган: Турција ќе ги преземе сите мерки да гарантира национална безбедност

Според Ердоган, ваквите дејствија на САД „ќе влијаат на безбедноста во регионот како целина".

Јоксимовиќ: Србија е подготвена да и помогне на Македонија на европскиот пат

Јоксимовиќ и Јовановска разговараа и за претстојната посета на македонскиот вицепремиер за европски прашања- Бујар Османи на Белград

Шешељ: Западните раузнавачки служби се виновни за убиството на Ивановиќ

Мислам дека убијците на Ивановиќ нема да бидат пронајдени, бидејќи сум сигурен оти во убиството се вмешани западните разузнавачки служби...

НАЈЧИТАНИ