• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо10:00 13 јануари 2018 ● Прочитано 2223

Поради отстранување на тешко моторно возило од коловоз кај клучка Дебреште, од 09:50 часот сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп, ќе биде пренасочен, соопшти АМСМ.

Собраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај селото Дебрeште е во прекин и се пренасочува поради извлекување на претходно извртен камион, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

- Камионот бил извртен пред два дена, а денеска било пристапено кон негово извлекување со соодветна опрема - појасни Додевски.

Тој нагласи дека веднаш штом заврши извлекувањето на возилото, ќе биде пуштен сообраќајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

МЗ: Комисија ќе истражува како починала родилката во приватната болница

Родилката починала во четвртокот, а во болницата требало да се породи со своето прво дете.

Магла на Плетвар видливост од 50 до 100 метри

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Стевананџија Данев и Димовски најдолго на собраниската говорница

Димитар Стевананџија од мај до август лани дискутирал 236 минути, Драган Данев со 233 минути и Илија Димовски 221 минута.

Пратениците ја почнуваат расправата за намалување на патните трошоци

За следната недела се најавени седници на три комисии кои ќе расправаат по предлото за измени на два закона од страна на СДСМ.

Пожар во стан во Карпош, нема повредени

Пожарот е изгаснат и е причинета само материјална штета, нп нема повредени.

НАЈЧИТАНИ