• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
МИА13:23 13 јануари 2018 ● Прочитано 4080

Ракометното првенство во Загреб синоќа се гледаше и на плоштадот, каде имаше одлична атмосфера. За тоа сведочи и снимката од полицаец, кој танцуваше на ритамот на Даворин Боговиќ.

Веселиот полицаец го понесе атмосферата, па ја покажа танцувачката умешност, а се придружи и на неколкумината во скандирањето за поддршка на хрватската репрезентација.

„И тие се само луѓе“, „Опуштено издание“, „Подобро отколку лут“, „Да се барем сите вакви“, се само некои од коментарите објавени под видеото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

На полувреме беше 17:15 за Хрватска, во 36. минута Норвешка дојде најблиску до 20:19, но потоа Хрватите дојдоа и до пет голови предност.

Французите ја совладаа Шведска

Актуелните светски шампиони Францусите вечерва во загрепска,, Арена" ја совлада Шведска со 23:17 полувреме 13:10.

Македонија го одработи последниот тренинг пред мечот со Шпанија

Вечерва следува уште видео анализата пред утрешниот дуел со Шпанија кој ќе се игра во вечерниот термин од 20 часот и 30 минути.

Дресен најбрз на спустот во Кицбил

Дресен (24) до својот прв триумф во кариерата во СК, стигна во време од 1 минута и 56,15 секунди.

Победа на Челзи против Брајтон и Хов Албион

Азар со својот втор гол во 77.минута зголеми на 3-0, а конечниот резултат 4-0 го постави Виктор Мозес во последните мигови од средбата (89).