• 18 јануари 2018
  • Вести денес: 106
Плусинфо10:24 14 јануари 2018 ● Прочитано 1176

Зголемен е водостојот на реките Вардар кај Демир Капија, Пчиња кај Катлановска бања и Црн Дрим кај Ложани, во однос на просекот за јануари.

Значително под просекот е водостојот на Сатеска кај Ботун, како и на Вардар кај Јегуновце, Скопје Зајчев рид и Велес, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Нивоата на Брегалница кај Берово, како и на Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро се во рамки на јануарскиот просек 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Јавен повик за самохрани родители

Граѓаните кои спаѓаат во категоријата- самохран родител и живеат на територија на општина Куманово да се јават во просториите на Општината...

Столтенберг: Заев е мојот херој

Столтенберг, потчукнувајќи го по рамото рече дека тие се пријатели и го нарече премиерот Заев „мој херој“.

Генералниот секретар на НАТО се довезе кај Заев со мерцедесот од 600 илјади евра

На 19 декември Владата соопшти дека „мерцедесот“ од МВР преминал во сопственост на Службата за општи и заеднички работи

Сообраќајот на патот Гостивар-Кичево по една коловозна лента поради сообраќајка

Како што информира АМСМ, причина е сообраќајна несреќа во близина на Трапчин Дол

Ексклузивно: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла ВИДЕО

Пародичните вести гледајте ги од 22 часот, веднаш по ракометниот натпревар Македонија-Шпанија на „Телма“

НАЈЧИТАНИ