• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:41 13 февруари 2018 ● Прочитано 4720

Еден од најомилените пејачи на овие простори Владо Георгиев стана татко по вторпат. Неговата партнерка Милица Самарџија, со која веќе ја има ќеркичката Софија, роди уште едно девојче.

Радосните вести гордиот татко ги сподели со пријателите и со следбениците на социјалните мрежи, а откри и кое име го одбрале за ќерќичката…

Без многу зборови, кратко и јасно, само напишал: „Се роди Јелена“. На сличен начин и во септември 2016 година го објави раѓањето на првата ќерка Софија.

Владо и Милица веќе неколку години се во врска. А, како што раскажал некогашниот најпосакуван ерген и миленик на женскиот дел на публиката набрзо по раѓањето на Софија, одлично се снашол во улогата на татко.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

Неверство - можна причина за разводот на Анистон и Теру

Гласините долго време говореа и дека сега веќе поранешниот (втор) сопруг на актерката, цел живот искористувал богати жени.

Џастин и Селена во прегратка на Јамајка

Пејачката неодамна објави дека ја продава куќата за да се лекува од лупус.

Ријана наполни 30 години

Му благодарам на Бог што те избра тебе да ми бидеш мајка кога го испрати мојот дух кај тебе. Ти си најдобрата! Ти благодарам!, напиша таа до мајка ѝ.

Тони Брекстон: Се свршив!

Брекстон (50) и Бирдмен (49) за првпат заедно во јавност се појавија во 2016 година на наградите БЕТ.

НАЈЧИТАНИ