• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА17:56 13 февруари 2018 ● Прочитано 4893

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници во последниот квартал од 2017 година.

Статистиката покажува дека „Епл воч“ сам продал повеќе часовници од сите швајцарски брендови заедно. Ова е огромен успех за компанијата ако се земе предвид дека победиле брендови како Ролекс и Своч.

Во посочениот период продале околу осум милиони часовници, а вкупно во 2017 година околу 18 милиони.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Отишол на трансплантација, си заминал со две срца

Во операцијата која траела седум часа новиот орган бил сместен меѓу срцевата кеса и старото срце на 55-годишниот пациент.

Американско пиво со вкус на солзавец

Необичното пиво содржи бибер-спреј, главната состојка на солзавецот. Во едно шише ќе има 750 мл пиво, а во продажба ќе бидат пуштени само 200 шишиња.

Во акцијата „Атина“ запленети повеќе од 40.000 вредни предмети низ целиот свет

Покренати се 200 истраги, а уапсени се 53 лица во 81 земја.

Американка ги тужи Твитер, Фејсбук и Гугл за нападите во Париз во 2015 година

Во тужбата се наведува дека таа била во кафуле во Париз каде беа убиени повеќе од 12 лица и оти е емотивно повредена.

Делови од ѕидот на Варшавското гето ќе станат споменик

Нацистите во 1943 година го уништиле гетото и поголем дел од ѕидот.

НАЈЧИТАНИ