• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо18:25 13 февруари 2018 ● Прочитано 5637

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, младата 25-годишна Селена Гомез, се бори со опасно заболување – лупус.

 

Селена Гомез помина низа тешки ситуации, а минатата година нејзината најдобра другарка ѝ донираше бубрег.

Иако таа е успешна на сцената и нејзиното богатство се проценува на неколку милиони евра, пејачката пред неколку дена се одлучила на драстичен чекор.

 

Имено, таа ја ставила куќата на продажба, по значително пониска цена, со цел, според изјавите на добро известени извори, себеси да си обезбеди пари за лечење.

Луксузниот дом од 10 илјади квадрати, Селена Гомез го продава за „само“ три милиони долари.

Куќата поседува пет соби и кино кое сама го дизајнирала. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

Неверство - можна причина за разводот на Анистон и Теру

Гласините долго време говореа и дека сега веќе поранешниот (втор) сопруг на актерката, цел живот искористувал богати жени.

Џастин и Селена во прегратка на Јамајка

Пејачката неодамна објави дека ја продава куќата за да се лекува од лупус.

Ријана наполни 30 години

Му благодарам на Бог што те избра тебе да ми бидеш мајка кога го испрати мојот дух кај тебе. Ти си најдобрата! Ти благодарам!, напиша таа до мајка ѝ.

Тони Брекстон: Се свршив!

Брекстон (50) и Бирдмен (49) за првпат заедно во јавност се појавија во 2016 година на наградите БЕТ.

НАЈЧИТАНИ