• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА20:34 13 февруари 2018 ● Прочитано 3247

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени.

На почетокот на месецот, Ѓоковиќ беше подложен на хируршка интервенција и моментно се опоравува.

- Со секој изминат ден станувам се посилен и правам чекор напред кон враќањето на теренот. Не можам да дочекам да се вратам и повторно да бидам со рекет во мојата рака, напиша Ноле на Инстаграм под краткото видео што го објави.

Ѓоковиќ се врати на тениските терени во јануари по шестмесечно закрепнување од повреда на лактот. Но, за време на дуелите на Австралија Опен, тој повторно почувствувал болка.

Очекувањата се Ѓоковиќ да се врати во игра на почетокот на март за турнирот во Индијан Велс. Тој, исто така, најави учество и во „Мастерс“ турнирите во Мајами и Монте Карло, кои следат по него.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година најдобар европски тим во историјата

Поранешниот бек на Милано се осврна и на промените во кошарката денес.

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Фелипе во 79. минута со гол од слободен удар го израмни резултатот на конечни 1:1 и го спаси Вардар од пораз.

Норвешка го освои златото во брзо лизгање

Бронзата ја освоија Холанѓаните по победата во малото финале над Нов Зеланд.

Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (ВИДЕО)

Со оцена од 82,92 бодови го собори светскиот рекорд кој десет минути претходно го постави нејзината сонародничка Јевгенија Медведева (81,61).

Канадски олимпиец ја скрши карлицата при страшен пад во ски-крос

Дел Боско на трката во осминафиналето во ски-крос за подобар пласман се обиде да изведе еден ризичен скок, но изгуби контрола во воздухот и падна.

НАЈЧИТАНИ