• 21 февруари 2018
  • Вести денес: 74
Плусинфо12:03 14 февруари 2018 ● Прочитано 705

При увид во интернет кафе во тетовското село Милетино во сопственост на Д.Ј.(51) од истото село полициски службеници од СВР Тетово вчера пронашле и со потврда одзеле три покер апарати на кои нелегално се приредувале игри на среќа.

Увидот, како што информира МВР, бил спроведен о периодот од 21 до 23 часото по претходно добиени сознанија дека на нелегален начин се организираат игри на среќа.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Кумановскиот градоначалник даде отчет за сработеното

Една од капиталните инвестиции, според Димитриевски, ќе биде изградба на мултиетничка детска градинка која ќе згрижува 200 деца.

Средба на првите дами на Македонија и Турција

Иванова се заблагодарила за досегашната одлична соработка со ТИКА, со чија поддршка се реализирале проекти во Македонија.

Беса на Гаши ја обвини Беса на Касами за фалсификат

Од Беса на Касами одговорија дека нема да се занимава со клеветите на Орхан Муртезани и неговите шефови.

Двете сестри додека живееле во „25 Мај“ 89 пати исчезнале, преживеале и полов напад

Судот ги вратил децата на мајката, но надлежните не сакаат едно од девојчињата, кое се излечило од зависност, да се врати бидејќи нема услови.

Жбогар: Посетата на Јункер е порака самата по себе

Евроамбасадорот посочи дека вратите на ЕУ се отворени, а временската рамка е 2025 година до кога секоја земја може да ја стигне другата во прогресот.

НАЈЧИТАНИ