• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо15:26 14 февруари 2018 ● Прочитано 4457

Закажаните четири концерти на кои Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26 февруари се распродадени. Поради големиот интерес, закажани се нови три концерти, на 1, 2 и 3 март, во Македонската Опера и Балет, информираа од „Авалон продукција“.

Влезниците во продажба се пуштени во продажба од 14 февруари, по цена од 800 денари, преку продажната мрежа на „Купи карти за сè“ низ цела Македонија и онлајн.

Со секоја купена влезница следува подарок, луксузно дигипак-издание од новиот албум „Извор“, кој ќе може да се подигне по завршувањето на концертите.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

Неверство - можна причина за разводот на Анистон и Теру

Гласините долго време говореа и дека сега веќе поранешниот (втор) сопруг на актерката, цел живот искористувал богати жени.

Џастин и Селена во прегратка на Јамајка

Пејачката неодамна објави дека ја продава куќата за да се лекува од лупус.

Ријана наполни 30 години

Му благодарам на Бог што те избра тебе да ми бидеш мајка кога го испрати мојот дух кај тебе. Ти си најдобрата! Ти благодарам!, напиша таа до мајка ѝ.

Тони Брекстон: Се свршив!

Брекстон (50) и Бирдмен (49) за првпат заедно во јавност се појавија во 2016 година на наградите БЕТ.

НАЈЧИТАНИ