• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА19:08 14 февруари 2018 ● Прочитано 3002

Американските домаќинства должат рекордни 13,15 трилиони долари.

Минатата година, само во последниот квартал, долгот пораснал за 193 милјарди долари.

Тоа е петта година по ред со раст на долгот, објави Вол стрит журнал.

Експертите сметаат дека и во 2018 ќе продолжи трендот на задолжување, но дека тоа не претставува проблем бидејќи паралелно расте и нето стандардот на домаќинствата.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Домашните фирми што ќе произведуваат делови за странските ќе добијат пари од Владата

Веќе има многу примери на домашни компании, кои успешно соработуваат со странските инвеститори.

Такса од 10 денари лете и 5 денари зиме ќе плаќаат угостителите во Охрид

Угостителите и Општина Охрид постигнаа договор околу комуналната такса и урбаната опрема.

ГСОЛ останува на ветеното од вчерашниот договор, Нова Логистик го отфрли предлогот

ГСОЛ останува на сето она што беше договорено и ветено вчера, со цел да се помогне на транспортерите.

Рудници - да или не, на потег е Владата

Употребата на сулфурни киселини во рудниците количински може да се спореди со таа во оцетот, виното или во сапуните за дезинфекција.

Се потрошија парите за субвенционирање печки на пелети

Заклучно со денеска, искористени се предвидените 14 милиони денари наменети за субвенционирање на дел од трошоците за купување печки на пелети.

НАЈЧИТАНИ