• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо21:49 14 февруари 2018 ● Прочитано 6223

Секс симболот од деведесеттите, актерката Шерон Стоун по неколку години пауза, минатата година ѝ се врати на глумата и сними неколку филмови.

Стоун во 2001 година, на 43 години преживеала мозочен удар, од кој се опоравувала со години. Повторно морала да учи да оди, пишува и чита, а кажува дека живтот целосно ѝ се променил по тоа.

– Имав пет отсто шанси за преживување. Кога се вратив дома од болница едвај можев да одам. Колковите ми беа нестабилни и не ја чувствував левата нога. Целата лева страна на телото ми беше мртва, не гледав на левото око и не слушав на левото уво. Морав повторно да учам да говорам, читам и да пишувам. Три години не знаев да си го напишам моето име - раскажува глумицата, која сега е опоравена.

Еден од проблемите ѝ било што не можела да помни, поради што не можела ни да глуми. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

Неверство - можна причина за разводот на Анистон и Теру

Гласините долго време говореа и дека сега веќе поранешниот (втор) сопруг на актерката, цел живот искористувал богати жени.

Џастин и Селена во прегратка на Јамајка

Пејачката неодамна објави дека ја продава куќата за да се лекува од лупус.

Ријана наполни 30 години

Му благодарам на Бог што те избра тебе да ми бидеш мајка кога го испрати мојот дух кај тебе. Ти си најдобрата! Ти благодарам!, напиша таа до мајка ѝ.

Тони Брекстон: Се свршив!

Брекстон (50) и Бирдмен (49) за првпат заедно во јавност се појавија во 2016 година на наградите БЕТ.

НАЈЧИТАНИ